Kaip išrinkti sau tinkantį butą?

Būstas – ilgalaikė investicija, todėl perkant atsižvelgiama į daugybę veiksnių. Strategiškai patogi gyvenamoji vieta, sutvarkyta aplinka, gera atliktų darbų kokybė, kokybiškos medžiagos, namo ekonomiškumas, galima automobilio stovėjimo vieta ar garažas, saugumas, pardavėjo patikimumas bei suteikiamos garantijos – vieni svarbiausių parametrų, renkantis naujus namus. Daugelį paminėtų parametrų atitinka tik naujos statybos būstas, užtikrinantis pageidaujamą gyvenimo komfortą bei kokybę.

Esminiai kriterijai, kurie daro įtaką mūsų siūlomo būsto pasirinkimui:

  • gera strateginė būsto projektų vieta;
  • patogūs butų išplanavimai bei maloni gyvenamoji aplinka;
  • aukšta darbų bei medžiagų kokybė;
  • suteikiamos garantijos bei vykdomi įsipareigojimai;
  • gera reputacija bei klientų teikiamos rekomendacijos;
  • ilgametė įmonės patirtis vystant projektus;
  • puikus aptarnavimas.

Kaip vyksta buto rezervacija?

Buto rezervacija vykdoma užpildę atitinkamą rezervacijos formą mūsų tinklalapyje, el. paštu, telefonu arba žodžiu (tiesiogiai atvykus į įmonę). Mes suprantame, kad išsirinkę pageidaujamą butą norite apmąstyti savo pasirinkimą, susipažinti su sutartimi, pasikonsultuoti su banko atstovu dėl būsto kreditavimo sąlygų bei priimti tinkamą sprendimą. Galime pasiūlyti Jums be jokių mokesčių septynių dienų rezervaciją, dokumentų pildymo ar kitų įsipareigojimų. Jums tereikia pasirinkti vieną rezervavimo būdą iš aukščiau išvardintų rezervacijos formų bei nurodyti pageidaujamą butą.

Po septynių dienų pasirašoma preliminarioji buto pirkimo-pardavimo sutartis, jeigu pasirinkote butą statomame name, arba rezervacija nutraukiama. Jeigu pasirinkote butą jau pastatytame name ir nėra papildomų sąlygų – pradedame ruošti Pagrindinę sutartį.

Apie pasibaigusį rezervacijos laiką papildomai neinformuojame. Jei ketinate būsto pirkimui imti kreditą, per Jums skirtą rezervacijos laiką galėsite susitarti su banko atstovu dėl finansavimo galimybių bei sąlygų.

SVARBU! Atsiradus pirkėjui Jūsų rezervuotam butui, informuojame Jus. Tokiu atveju, Jums reikės nelaukiant rezervacijos pabaigos per protingą terminą (24 val.) duoti atsakymą – ar butas perkamas ar jo atsisakoma.  

Kaip sudaryti preliminarią sutartį?

Atvykę pasirašyti preliminarią būsto pirkimo – pardavimo sutartį, su savimi turėkite asmens tapatybę liudijantį dokumentą. Nors šios sutarties tvirtinti pas notarą nereikia, ji turi tokią pačią juridinę galią, kaip ir patvirtinta. Pasirašius preliminarią sutartį, per penkias darbo dienas sumokamas avansas. Nustatytas avanso dydis – 10 proc. perkamo būsto kainos (avanso dydis gali keistis priklausomai nuo projekto). Mokėjimo paskirties langelyje būtinai reikia nurodyti preliminariosios sutarties numerį bei buto adresą.

Preliminarioje būsto pirkimo – pardavimo sutartyje pirkėjui nurodomi perkamo būsto duomenys, kaina, atsiskaitymo tvarka, pareiškimai ir garantijos, pardavėjo bei pirkėjo teisės ir pareigos, būto apžiūros tvarka, sutarties pakeitimai, papildymai, pasibaigimas bei nutraukimas.

Prie preliminariosios sutarties pridedami tokie priedai kaip buto dalinės apdailos aprašymas, buto planas, preliminarus namo rangovų sąrašas, buto apžiūros akto pavyzdinė forma bei buto apdailos atlikimo tvarka.

Kokia pagrindinės sutarties pasirašymo tvarka?

Pagrindinė sutartis yra sudaroma baigus statybos darbus, pasirašius statybos užbaigimo aktą bei įregistravus butus nekilnojamojo turto registre VĮ „Registrų centras“. Kiekvienas pirkėjas pasirašęs preliminarią pirkimo – pardavimo sutartį informuojamas apie statybų pabaigą. Per 30 dienų nuo pranešimo gavimo turi būti pasirašyta pagrindinė sutartis.

Sutartis sudaroma pardavėjo nurodytame notarų biure šalių sutartu laiku. Pirkėjui, atvykus pasirašyti sutarties, su savimi reikia turėti: asmens dokumentą, kredito sutartį ar banko garantinį raštą apie priimtą sprendimą suteikti kreditą jeigu butas perkamas su paskola, pinigus pagrindinės sutarties sudarymui ir notarinio tvirtinimo išlaidoms apmokėti (suma nurodyta paskutiniame pagrindinės sutarties puslapyje).

Jei būstas perkamas savomis lėšomis, pilnas atsiskaitymas įvyksta dieną prieš sutarties sudarymą. Jei įsigyjamas pasinaudojant kreditu – per 30 dienų po pagrindinės sutarties pasirašymo. Per nurodytą terminą pirkėjas privalo įvykdyti visas su banku sudarytoje kredito sutartyje nurodytas sąlygas. Įgyvendinus visas sąlygas kredito išmokėjimui ir sumokėjus visą būsto kainą, pardavėjas paruošia pirkėjui pažymą apie pilną atsiskaitymą. Nekilnojamojo turto registras, pirkėjui atvykus, pagal šią pažymą išregistruoja apribojimus disponuoti būstu ir žymą apie įsiskolinimą už būstą.

Kaip priimti butą?

Atlikus statybos darbus raštiškai arba el. paštu informuojame Jus apie statybos darbų pabaigą. Gavus pranešimą per 15 (penkiolika) kalendorinių dienų, iš anksto suderinus laiką, pirkėjui reikia atvykti apžiūrėti bei pasirašyti buto statybos darbų apžiūros aktą. Apžiūros akte fiksuojamos pastabos dėl buto apdailos, jeigu tokios yra. Jeigu turėsite pagrįstų pastabų dėl buto apdailos, įsipareigojame jas pašalinti per trumpiausią protingą terminą, iki pagrindinės sutarties pasirašymo dienos.

Mes puoselėjame įmonės vertybes, stengiamės vystyti bei kurti gerą gyvenamąją aplinką ir siekiame, kad įsikėlimas į naują būstą Jums būtų malonus.

Komunalinės paslaugos ir būsto priežiūra

Mes siekiame patenkinti visus kliento lūkesčius, todėl pastačius namą parenkame namo administratorių, kuris rūpinsis tolimesne namo priežiūra bei eksploatacija. Tai tinkamas sprendimas, suteikiantis galimybę efektyviau valdyti administracinius kaštus, rūpintis namo gerbūviu bei operatyviai ir profesionaliai priimti tinkamus sprendimus. Gyventojams paliekame galimybę keisti administratorių arba kurti namo bendriją (pagal LR įstatymus).  

Pirkimo metu taip pat suteikiame išsamią informaciją, kada ir kur turite kreiptis ir kokias sutartis reikia pasirašyti dėl komunalinių paslaugų teikimo. Buto komunalinio aptarnavimo sutartys sudaromos, įregistravus nuosavybės teises nekilnojamojo turto registre VĮ „Registrų centras“ bei apsilankius komunalinių paslaugų tiekėjų klientų aptarnavimo biuruose. Informaciją apie komunalinių paslaugų tiekėjų aptarnavimo padalinių adresus bei darbo laiką galite sužinoti interneto adresais:

Kaip vykdomi garantiniai įsipareigojimai?

Visi garantiniai įsipareigojimai vykdomi sąžiningai, siekiant pelnyti kliento pasitikėjimą bei suteikti aukštą bei patikimą aptarnavimo kokybę. Atliktiems buto statybos darbams suteikiamas garantinis terminas vadovaujantis Lietuvos Respublikos teisės aktais. Naudojamų statybos gaminių ir įrenginių, kurie nesusiję su esminiais statinio reikalavimais, garantinis terminas nustatomas tų gaminių tiekėjo išduodamuose garantiniuose raštuose kuriuos rasite buto pase. Garantinis terminas pradedamas skaičiuoti nuo visų rangovo atliktų statybos darbų perdavimo statytojui (užsakovui) dienos.

Garantinio termino metu paaiškėjus bet kokiems trūkumams, maloniai prašome kreiptis į šiuos darbus atlikusius rangovus. Rangovų sąrašą su kontaktine informacija rasite Buto pase.

Jeigu buto apdailos darbai yra atlikti savo jėgomis, prisiimti atsakomybės už atliktų darbų kokybę, darbuose panaudotas medžiagas ar buto projekto pakeitimus mes negalėsime. Garantinio termino metu bet kokie pakeitimai susiję su Jūsų butu turi būti raštiškai derinti su rangovu bei projektuotoju. Apie bute atliktus pakeitimus turite informuoti „Vilmestos projektai“. 

Naudinga kontaktinė informacija

Dėl informacijos apie „Vilmestos projektai” parduodamus butus prašome kreiptis į pardavimų biurą, esanti adresu Nidos g. 2-47, Vilnius.

Daugiau informacijos apie butus galite rasti internetinėje svetainėje www.butai.lt
Dėl detalesnės ar patikslintos informacijos prašome kreiptis į „Vilmestos projektai“ pardavimo atstovus www.butai.lt/kontaktai

end faq

Mūsų svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Tęsdami naršymą mūsų svetainėje arba paspausdami „Sutinku“, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu. Informuojame, kad savo duotą sutikimą galėsite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Detalesnė informacija - Privatumo politikoje